www.corsatigra.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.corsatigra.net

Opel Tigra ve Corsa Severlerin Ortak Adresi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

tigra s93 motor revizyon

4 posters
YazarMesaj
KaaN
Admin
KaaN

tigra s93 motor revizyon Empty
MesajKonu: tigra s93 motor revizyon   tigra s93 motor revizyon EmptyCuma Mart 27, 2009 11:53 pm

tamamen kendi imkanlarımızla kendi evimizin altında yaptığımız bir revizyon hikayesi buyrun iyi seyirler ..tigra s93 motor revizyon Dscf0310tigra s93 motor revizyon Dscf0311tigra s93 motor revizyon Dscf0312tigra s93 motor revizyon Dscf0313tigra s93 motor revizyon Dscf0314tigra s93 motor revizyon Dscf0315tigra s93 motor revizyon Dscf0316tigra s93 motor revizyon Dscf0317tigra s93 motor revizyon Dscf0318tigra s93 motor revizyon Dscf0319tigra s93 motor revizyon Dscf0320tigra s93 motor revizyon Dscf0321tigra s93 motor revizyon Dscf0322tigra s93 motor revizyon Dscf0323tigra s93 motor revizyon Dscf0324tigra s93 motor revizyon Dscf0410tigra s93 motor revizyon Dscf0411tigra s93 motor revizyon Dscf0412tigra s93 motor revizyon Dscf0413tigra s93 motor revizyon Dscf0414tigra s93 motor revizyon Dscf0415tigra s93 motor revizyon Dscf0510tigra s93 motor revizyon Dscf0511
http://www.corsatigra.com
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: tigra s93 motor revizyon   tigra s93 motor revizyon EmptyC.tesi Mart 28, 2009 12:03 am

birçoğunuzun bildiği gibi tigrama farklı bir motor takıyordum , tigranın kendi motorunuda parçalara ayırmıştım ihtiyacı olanlara satıp yeni projeme katkıda bulunmasını sağlıyordum .. fakat tigranın kendi motorunun bikaç parçasını sattıktan sonra sıkıntılar yaşamaya başladım , gerek maddi yönden gerekse yeni takıcağım motorun parçalarının tedariğinde çok başım ağrıdı .. ben eski motorun parçalarını vatandaşın işi görülsün diye piyasasının altında verirken nedense ben hiç kimseden aynı güzelliği göremedim .... sırf buna sinirimden 1,6 motorumu bikaç parçasını degiştirip revize ederek geri topladım .. 1,6 motorun parçalarını nasıl olsa boşta , çıkma parça diyip ölücülük yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum , artık satılık diil , canavar gibi bi bütün . bugün ilk marşımızı verdik , tek marşta çalıştı 6 saatten fazla bir defa bile arıza ışığını yakmadan teklemeden çalıştı olduğu yerde , ve satsam ne kadar büyük bir hata yaparmışım anlamış oldum ..

saygılar hekese , her türlü sorunuzda , sorunuzda ben buradayım çekinmeden danışabilirsiniz .. amaç paylaşım , yardımlaşma !
Chelsea_boy

Chelsea_boy

MesajKonu: Geri: tigra s93 motor revizyon   tigra s93 motor revizyon EmptyC.tesi Mart 28, 2009 9:54 am

harika olmuş blader...ben hiç görmedim etmedim ama çok merak ediyorum su anda...ilk buluşmada yanınızdayım ... çok sıkıntı çekmişsin yazdıklarını okudum para muabbetleri dönmüş fılan ama kaan cok başarılı bı proje olmuş ellerine sağlık allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin...fotoğraflar forum adınada harika bilgi verici nitelikte olmuş...
http://corsatigra.forummum.com
aykut35

MesajKonu: Geri: tigra s93 motor revizyon   tigra s93 motor revizyon EmptyC.tesi Mart 28, 2009 6:33 pm

kaan aßi 10numara oldu uqraştıqınıza deqdiqine inanıyorum allah kaza ßéLa wéRmesin tigra s93 motor revizyon 388332
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: tigra s93 motor revizyon   tigra s93 motor revizyon EmptyPaz Mart 29, 2009 9:12 pm

Chelsea_boy demiş ki:
harika olmuş blader...ben hiç görmedim etmedim ama çok merak ediyorum su anda...ilk buluşmada yanınızdayım ... çok sıkıntı çekmişsin yazdıklarını okudum para muabbetleri dönmüş fılan ama kaan cok başarılı bı proje olmuş ellerine sağlık allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin...fotoğraflar forum adınada harika bilgi verici nitelikte olmuş...

teşekkür ederim furkancım , emin ol kullanması apayrı bir zevk ..
bmw_gkhn

MesajKonu: Geri: tigra s93 motor revizyon   tigra s93 motor revizyon EmptySalı Mart 31, 2009 1:49 am

KaaN demiş ki:
birçoğunuzun bildiği gibi tigrama farklı bir motor takıyordum , tigranın kendi motorunuda parçalara ayırmıştım ihtiyacı olanlara satıp yeni projeme katkıda bulunmasını sağlıyordum .. fakat tigranın kendi motorunun bikaç parçasını sattıktan sonra sıkıntılar yaşamaya başladım , gerek maddi yönden gerekse yeni takıcağım motorun parçalarının tedariğinde çok başım ağrıdı .. ben eski motorun parçalarını vatandaşın işi görülsün diye piyasasının altında verirken nedense ben hiç kimseden aynı güzelliği göremedim .... sırf buna sinirimden 1,6 motorumu bikaç parçasını degiştirip revize ederek geri topladım .. 1,6 motorun parçalarını nasıl olsa boşta , çıkma parça diyip ölücülük yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum , artık satılık diil , canavar gibi bi bütün . bugün ilk marşımızı verdik , tek marşta çalıştı 6 saatten fazla bir defa bile arıza ışığını yakmadan teklemeden çalıştı olduğu yerde , ve satsam ne kadar büyük bir hata yaparmışım anlamış oldum ..

saygılar hekese , her türlü sorunuzda , sorunuzda ben buradayım çekinmeden danışabilirsiniz .. amaç paylaşım , yardımlaşma !

kaan abim öncelikle kazasız belasız..
ilk duydugumda öbür motorun takılcagını duyunca cok sevinmistim..
fakat yasadıgın sıkıntıları bende yasadıgım icin hak verdim gerek maddi yönden gerek parca tedarigi vs. cok zor olaylar bunlar ve hicte üzülmedim aynı motora dönüs yaptıgına,zararın neresinden dönersen kardır hesabı senin S93'ün neler yapabilcegini herkez biliyor Smile)
sormak istedigim ; bunu kapatırken sıfırladınız mı motoru? bazı parcaları sattım demissin,aynılarını taktıgında sıfır mı taktın yoksa o verdigin arkadaslardan mı aldın?
motoru güclendirdiniz mi yoksa stock'mu kapattınız? cok sordum farkındayım ama fotograflar bile cok hosuma gitti keske haberim olsa gelir bi yardımım dokunursa yardım ederdim Smile
bide rodajı yüklenerek mi bitireceksin yoksa sessiz sakin mi ? Very Happy
cvpladıgın icin simdiden tsk ederim,iyi forumlar dilerim kazasız belasız Smile
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: tigra s93 motor revizyon   tigra s93 motor revizyon EmptySalı Mart 31, 2009 2:25 pm

teşekkür ederim gökhancım , benim şanssızlğım yine çok şükür parça yönünden olmadı , her parçam vardı debriyaj ve volant hariç hatta fazla olan artıcak parçalar vardı ufaktan bi liste yaparsam

c20xe olarak ;

8 adet piston
2 adet silindir kapağı
2 adet blok
2 adat krang
2 adet yağ pompası
2 adet orjinal egzos manifoldu (headers)

beyin , elktirik tesisatı , emme manifoldu , tüm sensörler , gaz kelebeği standart volant hepsi mevcut daha aklıma gelmeyen parçalar vardır ..
ama bu parçaların % 50 si almanyada bi arkadaşımdaydı , tırla getirmeye çalıltık , almanya türkiye arasında ihracat ithalat grevi yüzünden tır bulamadık , kargoyle getırelım dedık 1 mılyara yakın rakam çıktı gümrük hariç ..
oyuzden ha geldı ha gelecek lerle beklemektense boyle bısey yaptım .. hazıran-temmuz gıbı almanyadakı arkadasım kendı aracıyla ızmıre gelıcek ozaman ne varsa getırıcek .. ondan sonra allah buyuk ,belki ucuz yollu bı opel alıp ona bıle takabılırım , belkide tıgraya .. ozamanki isteklerime bağlı scratch

x16xe yi kapatırken sadece segmanlarını ve yataklarını yeni ve orjinalleriyle değiştirdim , başkabirseye gerek duymadım .. ne üst kapak , ne blok rektefiyeye gitti .. tamamen de standar olarak kapattım , port polişh bile yapmadım ..çıkartalı 5 gün oldu , suanda 350 km de .. 1000 km ye kadar pek şıkıştırmayı düşünmüyorum , 1000 km olunca yağı boşaltıp karteri açıp kep leri kontrol edicez , gevşeme varmı gibisinden , karterin içindeki metal arıklarnı temizliyip yağımızı koyup direk dynoya gidicem .. stock halde neymiş görmek istiyorum .. en son ilk aldığımda 89 binde dynoya girmisti 140 nm 102 hp vermişti .. ama nasıl yürüyordu beni bile şaşırtıyordu , şimdi nasıl bi süpriz yapıcak bende merak ediyorum ..
süpriz yapması için saxo yada 106 görmesi yeterli zaten tigra s93 motor revizyon 57623
bmw_gkhn

MesajKonu: Geri: tigra s93 motor revizyon   tigra s93 motor revizyon EmptySalı Mart 31, 2009 2:43 pm

KaaN demiş ki:
teşekkür ederim gökhancım , benim şanssızlğım yine çok şükür parça yönünden olmadı , her parçam vardı debriyaj ve volant hariç hatta fazla olan artıcak parçalar vardı ufaktan bi liste yaparsam

c20xe olarak ;

8 adet piston
2 adet silindir kapağı
2 adet blok
2 adat krang
2 adet yağ pompası
2 adet orjinal egzos manifoldu (headers)

beyin , elktirik tesisatı , emme manifoldu , tüm sensörler , gaz kelebeği standart volant hepsi mevcut daha aklıma gelmeyen parçalar vardır ..
ama bu parçaların % 50 si almanyada bi arkadaşımdaydı , tırla getirmeye çalıltık , almanya türkiye arasında ihracat ithalat grevi yüzünden tır bulamadık , kargoyle getırelım dedık 1 mılyara yakın rakam çıktı gümrük hariç ..
oyuzden ha geldı ha gelecek lerle beklemektense boyle bısey yaptım .. hazıran-temmuz gıbı almanyadakı arkadasım kendı aracıyla ızmıre gelıcek ozaman ne varsa getırıcek .. ondan sonra allah buyuk ,belki ucuz yollu bı opel alıp ona bıle takabılırım , belkide tıgraya .. ozamanki isteklerime bağlı scratch

x16xe yi kapatırken sadece segmanlarını ve yataklarını yeni ve orjinalleriyle değiştirdim , başkabirseye gerek duymadım .. ne üst kapak , ne blok rektefiyeye gitti .. tamamen de standar olarak kapattım , port polişh bile yapmadım ..çıkartalı 5 gün oldu , suanda 350 km de .. 1000 km ye kadar pek şıkıştırmayı düşünmüyorum , 1000 km olunca yağı boşaltıp karteri açıp kep leri kontrol edicez , gevşeme varmı gibisinden , karterin içindeki metal arıklarnı temizliyip yağımızı koyup direk dynoya gidicem .. stock halde neymiş görmek istiyorum .. en son ilk aldığımda 89 binde dynoya girmisti 140 nm 102 hp vermişti .. ama nasıl yürüyordu beni bile şaşırtıyordu , şimdi nasıl bi süpriz yapıcak bende merak ediyorum ..
süpriz yapması için saxo yada 106 görmesi yeterli zaten tigra s93 motor revizyon 57623

ehehe insallah beklediginden fazlasını görürsün abi =)
kazasız belasız allah icine sindirsin diyelim o zmn =)
su E21den sonra yaza kafayerlerde bi fransızla bende cıkabilirim karsına rolling gecelerinde :P tigra s93 motor revizyon 267376
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: tigra s93 motor revizyon   tigra s93 motor revizyon EmptySalı Mart 31, 2009 3:04 pm

eeheheh .. sağolasın

tigra s93 motor revizyon
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 35 khr 21 tigra .. manifold-motor temizliği vsvsvs ...
» CORSA GSİ c16xe emme manifoldu ve motor içi resterasyonu
» Motor Sabah soğukken sorun yaşıyorum...Bilen bi yardım etsin :)
» tigra s93 AR
» KHR 21 Red Tigra