www.corsatigra.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.corsatigra.net

Opel Tigra ve Corsa Severlerin Ortak Adresi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..

5 posters
YazarMesaj
KaaN
Admin
KaaN

CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. Empty
MesajKonu: CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..   CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. EmptyPtsi Mart 02, 2009 2:01 am

evet arkadaşlar , yere yakın araçları beğenen biri olarak yere yakın araçları severlerin ortak ve en büyük sorununu resimli olarak açıklayıp , yine resimli olarak çözümünü paylaşacağım .. umarım işinize yarar ..

CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. Amortisr1CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. Amortisr2CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. Amortisr3CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. Amortisr4CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. Amortisr5
http://www.corsatigra.com
KaaN
Admin
KaaN

CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. Empty
MesajKonu: Geri: CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..   CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. EmptyPtsi Mart 02, 2009 2:22 am

evet arkadaşlar , zannediyorumkı corsalarda ve tigralarda bu konuylu benim kadar ilgilenen olmamıştır , senelerden beri yere yakın araçlara bindim , ve bundan yaklaşık bir sene önce en sonunda zıplamaktan , ve konforsuzluktan isyan edip çözümünü düşündüm .. eğer tigra kullanmasan bukadar dert olmayacaktı belki , çünkü opel bu konuda ,yere yakınlaşmaya pek uygun bir araç diil . kendi çabalarımla düşüncemi ilk olarak kendi tigramda uyguladım , ve sonuca kendim bile inanamadım .. arabama binenler resmen şok oldular hem bukadar yere yakın hemde ojinal gibi konforlu dediler .. aynı işlemi arkadaşımın corsa gsi ında uyguladım , aynı sözcükleri ondan da duydum ve onun aracına bınenlerdende .. hala bana her gun soran var , ama uygulayan yok , baska cozumler arıyorlar ama bu ısın baska cozumu yok , ve tıgra - corsaya benden baska uygulayanıda Smile bı arkadasım arabası zıplıyor dıe arabasını satıcak bukadar vahım halı Smile

kendı arabamın ve yaptıgım corsanın yere yakınlıgını sergıleyen bıkaç fotograf paylasayım sızınle
CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. Dscf0613CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. Dscf0614CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. Dscf0615CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. Dscf1315CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. Dscf1316CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. Dscf1317
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..   CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. EmptyPtsi Mart 02, 2009 2:26 am

idda ediyorum , dünya üzerinde , standart jantlarıyla yere bukadar yakın , ve bukadar sorunsuz başka corsa-tigra yoktur ..

uygulamayı yaptırmak isteyen , yada daha ayrıntılı bilgi almak isteyen arkadaşlar tigrakaan@msn.com dan , özel mesaj yoluyla veya 0507 660 21 75 nolu numaradan bana ulaşabilirler .. Wink

En son KaaN tarafından C.tesi Eyl. 11, 2010 8:43 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ER

ER

MesajKonu: Geri: CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..   CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. EmptyPerş. Mart 12, 2009 6:16 pm

Kaan şimdi ne gibi işlemler yaptığını açıklamamışsın. Laughing Sonuç sır gibi olmuş. Şaka bir yane alçaltan yaylardan(marka) kullansak olmazmı? Tamam pahalı ve gerek yok o kadar vermeyi diyorsun. Ben de yayları biçmeyi pek sevmiyorum. Exclamation
Yane burda anlattığın amartisörden çok yay-helezonlar önemli dimi? Ben yanlış mı anladım. Amartisörde marka-tür farketmiyor.
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..   CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. EmptyPerş. Mart 12, 2009 8:33 pm

hayır eren , amortisör ve yayın uyumu önemli .. farkettiysen spor yay kullanmak gerekli diyorum .. örnek vermem gerekirse , benim tigramda 6 lık voglan yay , arkada orjinal monroe daha sert ve daha kısa amortisör , öndede kendimin kısalttığı amortisör var .. ben bizim sanayi ustalarının yaptığı gibi kes babam kes yay kesmiyorum yada kafama göre işlem yapmıyorum , hepsi ince hesaplarla !! haa tabiki mühendis diilim ,onlar gibi hesaplıyamıyorum , buyüzden orjinal bir tigradan çok daha güvenli ve rahat yol alıyorum Wink
CorsaGSI

MesajKonu: Geri: CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..   CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. EmptyPtsi Nis. 13, 2009 5:04 pm

Kaanın fotografları eklediği araç benimdir arkadaşlar size söyle diyeyim su anda söktüm ve kaan'a geri vermiş idim pimanmısın sorusuna evet diyebilirim. Kesik yayla midemiz içimize dışımıza çıkarken bu amortisörler ile rahat rahat gezebiliyordum. Konforun garantisini ben veririm gram zıplamıyor benim lastiklerim kamyon lastiği oldugundan, araç su anda yerden yuksek duruyor kaanın 55 yanakları taktıgımızda dahada inmiş ve konforu çok mükembel olmuştur. Düşünen olursa şiddettle tavsiye ederim.

KaaN demiş ki:

kendı arabamın ve yaptıgım corsanın yere yakınlıgını sergıleyen bıkaç fotograf paylasayım sızınle
CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. Dscf1315CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. Dscf1316CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. Dscf1317
enxdesigN

enxdesigN

MesajKonu: Geri: CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..   CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. EmptyPtsi Nis. 13, 2009 8:45 pm

Kaan hocam, nedir bunun maliyeti? Birde aracı yanına getirmem gerekir mi? (istanbuldayım ben)

Ben de böyle sürüne sürüne gitmek istiyorum. Arkada kırmızı 3.5cmlik yaylar ama yinede çok yüksek.
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..   CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. EmptyPtsi Nis. 13, 2009 9:51 pm

enesim aracın bir gün bende kalması gerekir , daha doğrusu benim aracılığımla sanayide .. maliyet olarakta daha 1 hafta önce bir corsaya yaptım oyuzden rakamlar kesin

ön amortisör kısaltma işlemi (çifti) 200 ytl
sıfır monroe kısa ve sert arka amortisörler çifti 120 ytl

senin zaten arkada spor yayın varmış oyuzden bide yay takımına para vermene gerek yok ..
enxdesigN

enxdesigN

MesajKonu: Geri: CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..   CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. EmptyPtsi Nis. 13, 2009 10:48 pm

Seninki kadar yere yakın olur di mi?

Birde ön yaylar orjinal. Onlar değişmiyor herhalde?
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..   CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. EmptyPtsi Nis. 13, 2009 10:51 pm

yere nekadar yakın olması sana bağlı , ön yaylar orjiinal kalsada olur ama arkanın mutlaka orjınalınden daha yumsak bı spor yay olması lazım ..
psychotic

psychotic

MesajKonu: Geri: CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..   CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. EmptyCuma Ekim 23, 2009 10:54 pm

arkadaşlar merhaba ben sayfanıza yeni katılmış bulunmaktayım..nerden esti diyecek olursanız tigraya çıkma yay alırken foruma denk geldim,tigrayı alalı da 3 hafta oldu ve aracımın yayları kesik yolda kasis görünce rengim atıo ve en son bugun olan oldu sağ marşbiyermn baş tarafı kırılmış gördüm kriz geçirdm..çıkma orjinal yay alayım diyorum,o zaman da bu araç 4x4 arazi taşıtından farkı kalmıo..isatanbuldayım bana bi akıl verirseniz çok sevinirim..
enxdesigN

enxdesigN

MesajKonu: Geri: CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..   CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. EmptyC.tesi Ekim 24, 2009 5:47 am

Ön tarafa orjinal yay takacaksın, arka tarafa en az 3 santimlik eicbach yay takacaksın. Böylelikle araban 4*4 olmuyor. Çok fazla da alçak olmuyor.

Bende istanbuldayım, ön tampon altlığıda var bende. Çoğu yere sürtmeden geziyorum. Sadece alışveriş merkezi otoparklarına girerken sürtüyor, o da zarar vermiyor.
psychotic

psychotic

MesajKonu: Geri: CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..   CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. EmptyC.tesi Ekim 24, 2009 10:22 am

yani benim her halükarda öne orjinal yayları almam gerekiyor öle mi..hiç fiyat bilgin var mı acaba üstat?
enxdesigN

enxdesigN

MesajKonu: Geri: CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..   CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. EmptySalı Ekim 27, 2009 12:46 pm

çıkma bulursan 80-100 lira, orjinalleri sanırsam 250-300 liraydı bir ara.
psychotic

psychotic

MesajKonu: Geri: CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..   CORSAM yada TİGRAM  hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler.. EmptySalı Ekim 27, 2009 10:07 pm

orjinal tanesi 300 lira,alman malı olan bi mal var o da 4 tanesi 250 lira..ben çıkma aldım orjinal alman 2 adet aldm 200 lira..bilgilerinize arkadaşlar..

CORSAM yada TİGRAM hem yere yakın gitsin , ama konforundan ve güvenliğinden bişey kaybetmesin diyenler..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 2000 model siyah tigram 84bin km'de
» bu parcalardan elinde olan yada bilgisi olan yardımcı olsun