www.corsatigra.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.corsatigra.net

Opel Tigra ve Corsa Severlerin Ortak Adresi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

tekleme problemi çiğ benzin

5 posters
YazarMesaj
Dogukan07

Dogukan07

tekleme problemi çiğ benzin  Empty
MesajKonu: tekleme problemi çiğ benzin    tekleme problemi çiğ benzin  EmptyCuma Ağus. 20, 2010 6:34 am

merhaba arkadaşlar benim aracımda su eksiltme vardı sorun su tapası dediler değiştirdim geçti
1- ustaya hazır gelmişken şu tekleme işinede bi bakalım dedim baya bi her tarafını gösterdim buji - buji kablosu - bobine falan baktırdım onlarda problem yoktu zaten yeni değişmişler acaba ondan başka hangi parçalardan kaynaklanabilir
2- aynı zamanda bide çiğ benzin kokusu vardı aracımda ustada o benzin oktanından kaynaklanıyo dedi 97 oktan kullanırsan daha iyi olur dedi sizce ne yapmalıyım beni bilgilendiriseniz çok sevinirim.
İYİ FORUMLAR
halil76

halil76

MesajKonu: Geri: tekleme problemi çiğ benzin    tekleme problemi çiğ benzin  EmptyCuma Ağus. 20, 2010 3:35 pm

Tekleme ile ilgili bende sorun yaşadım, oksijen sensöründe hata var dediler değiştirdiler ve sorunum çözüldü, diğer arkadaşlar ne derler bilmiyorum ama ben 97 oktanı tavsiye etmiyorum, çiğ benzin kokusuna gelincede, eğer katalizörün yoksa yapabilir, ama oksijen sensörüde sebeb olur sanırım şuan çok benzinde yiyordur araban.
Dogukan07

Dogukan07

MesajKonu: Geri: tekleme problemi çiğ benzin    tekleme problemi çiğ benzin  EmptyC.tesi Ağus. 21, 2010 6:26 am

benzin konusunda fazla bişey yemiyo ama çiğ benzin ve 100 - 120 km/h hızlara çıktığımda kerkinme dinilen öne atılma olayı oluyo normal hızlarda tekleme problemim yok zaten aldığım günden beridir arabada o sorun var zaten gidip en yakın zamanda o sensörlere baktırıcam aynı zamanda komprasyon ölçümüde yaptırim diyom aldığımdan beri baktırmadım. sorun neyden çözemedim gitti genede yardımların için teşekkür ederim .
halil76

halil76

MesajKonu: Geri: tekleme problemi çiğ benzin    tekleme problemi çiğ benzin  EmptyC.tesi Ağus. 21, 2010 6:29 am

Arabayı ilk aldığım zaman aynı sorun aynı km hızlarda yaşadım, arabayı konyadan alıp gelirken 120 km uzerine çıkmak veya hızı kesmek zorunda kalıyordum, kesinlikle oksijen sensörü diyebilirim, tech cihazına soktur çıkacaktır zaten.
Dogukan07

Dogukan07

MesajKonu: Geri: tekleme problemi çiğ benzin    tekleme problemi çiğ benzin  EmptyC.tesi Ağus. 21, 2010 6:30 am

tamam kardeşim bana aynı zamanda egr ninde ilgisi olur demişlerdi egr de kerkinme yapıyomuş iptal edersen kurtulursun dediler onada baktırırım o zmn
tgr

tgr

MesajKonu: Geri: tekleme problemi çiğ benzin    tekleme problemi çiğ benzin  EmptyPaz Ağus. 22, 2010 12:06 pm

bende de vardı buji kablo bobin hepsini değiştirdim,yine var ama benimki sadece rölantide yapıyo,devir saati sabit oynama yok,saat gibi çalışmıyo rölantide,titreşimli çalışıyo,tek o var,niye anlamadım,,
fchunter

fchunter

MesajKonu: Geri: tekleme problemi çiğ benzin    tekleme problemi çiğ benzin  EmptyPaz Eyl. 12, 2010 12:08 pm

Oksijen sensörünün fiyatı nedir acaba ?
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: tekleme problemi çiğ benzin    tekleme problemi çiğ benzin  EmptyPaz Eyl. 12, 2010 3:40 pm

94 model corsanın sensörü 95-96-97-98 modelle farklı , 94 ünkü çok zor bulunuyor fiyatı belirsiz , dierleri tigrayla aynı orjinalı 140 civarı
http://www.corsatigra.com
fchunter

fchunter

MesajKonu: Geri: tekleme problemi çiğ benzin    tekleme problemi çiğ benzin  EmptyPaz Eyl. 12, 2010 3:47 pm

Eyvah eyvah sanırım tekleme sorunu kesin olmamakla beraber ondan ilk çalıştığında hafif tekliyo arıza ışığı yanınca düzeliyor fakat yinede sağlıklı sayılmaz serviste araç bakalım ne çıkacak.

tekleme problemi çiğ benzin
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» TEKLEME VE ROLANTİ PROBLEMİ
» benzin motoru
» titreme çiğ benzin kokusu kasılma
» su problemi
» kapı problemi