www.corsatigra.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.corsatigra.net

Opel Tigra ve Corsa Severlerin Ortak Adresi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı?

+4
kralgenc
Hasan KAPLAN
enxdesigN
dargure
8 posters
YazarMesaj
dargure

Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı? Empty
MesajKonu: Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı?   Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı? EmptyÇarş. Tem. 15, 2009 10:10 am

Bazı markadalarda (örneğin Wolksvagen veya opelin bazı modellerinde) kapıları açarken veya kapatırken açma yada kapatma yönünde anahtarı biraz bekletince camlar açıksa kapanıyor, kapalıysa açılıyor.

Bizim araçlarda bu özellik var mı acaba?

Ben denedim ama olmadı. Sorma sebebim de alarmımın bu özelliğe sahip olan araçlarda herhangi bir ek cihaz takmadan sadece bir bağlantıyla kumandayla kapatınca camların kapanabilmesi.
enxdesigN

enxdesigN

MesajKonu: Geri: Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı?   Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı? EmptyPerş. Tem. 16, 2009 6:14 pm

98 model vectramızda vardı bu özellik. Anahtarı kapı üzerinde 1 kere çeviriyordun kapılar kilitleniyor. 2.nci kez çevirip biraz tuttuğunda camlar kapanıyordu.

Ama tigra'da bu özellik yok bildiğim kadarıyla. Alarm varsa kumanda ile kapanıyor.
Hasan KAPLAN

MesajKonu: Geri: Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı?   Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı? EmptyPerş. Tem. 16, 2009 6:47 pm

20 tl civarı bi modül alıyorsun.. arabayı kilitlediğin an camlar kendinden kapanıyor. ama açma olayı yok. her kitlediğinde kapanıyor. yani sıcak havalarda araba hava alsın diye camları 1 parmak açık bırakma şansın yok..Very Happy

Ben aldım, kendim monte ettim gayet güzel. en basit çözüm bu.
kralgenc

MesajKonu: Geri: Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı?   Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı? EmptyPaz Ağus. 23, 2009 9:54 am

Modulun adı nedir ve nereden temin edebiliriz
Hasan KAPLAN

MesajKonu: Geri: Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı?   Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı? EmptyPaz Ağus. 23, 2009 4:49 pm

Oto aksesuarcıların çoğunda bulabilirsin.. Cam kaldırma modülü dedinmi hepsi bilir. 20-25 tl civarı. 35 -40 tl civarı oto elektrikciler montaj dahil yapıyorlarmış. dolaşıp fiyat alman lazım.
karagolge-67

karagolge-67

MesajKonu: Geri: Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı?   Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı? EmptySalı Ekim 06, 2009 9:31 pm

beyler tigralarda kapılar kapalıyken bagajı actıgın zaman camlar yarıya kadar iniyomuş bagajı kapatınca icerde basınc yapıpta camlar patlamasın diye acaba böle bişey varmı benin arac 97 model böle bişey varsa benimki calışmıyo neden olabilir bilen varmı birde tavan lanbasının yanında bi dügme var ne işe yarıyor dügmeye belli bi süre basınca dörtlü dügmesinin üstündeki kırmızı led ışıgı yanıp sönüyo dügme ne işe yarıyor olabilir acaba
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı?   Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı? EmptyCuma Ara. 11, 2009 10:19 pm

arkadaşım bagaj kapanırken ön sağ camın inme özelliği sunroof olan bütün tigralarda var . buda 97 senesi ve sonrası tigraları kapsıyor . ama 97 modellerinde hepsinde yok . tavan lambasının yanındakı düğme , göğüsteki dörtlü sinyal lambasının üstündeki kırmızı led ampülü yakıyor . amacı ise arabanın orjinal alarmını devreye sokmak . aracın kullanım kılavuzunda böyle yazıyor . ama ben daha bu özelliği çalışan tigra yada corsa görmedim Wink
http://www.corsatigra.com
pasa911

pasa911

MesajKonu: Geri: Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı?   Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı? EmptyPtsi Ağus. 02, 2010 8:18 pm

oh bee rahatladım lambanın yanındaki düğmeyi cok merak ediyordum şimdi öğrendim aramadık yerde kalmamıştı meraktan ama alarmım calışmıo o ayrı konu:) fakat uydu takip sistemi yerleştirdim aracıma cok gizli yerde isteyen calsın Smile
capoera4215

capoera4215

MesajKonu: Geri: Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı?   Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı? EmptyPaz Ocak 02, 2011 9:53 pm

SLM ARKADASLAR BU ALARIM CALISIYORMU DAHA DOĞRUSU CALIŞTIRAN VARMI

Ön Camlar Tek Hareketle Kapanır mı?
1 sayfadaki 1 sayfası