www.corsatigra.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.corsatigra.net

Opel Tigra ve Corsa Severlerin Ortak Adresi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

pasta cila?

4 posters
YazarMesaj
balikadaMali

balikadaMali

pasta cila? Empty
MesajKonu: pasta cila?   pasta cila? EmptyC.tesi Tem. 11, 2009 9:40 am

arkadaşlar aracıma kendim pasta cila uygulayabilirmiyim?

nasıl uygularım?

pastayala cila ayrı ayrı şeyler ikisi bi aradamı iyi olur yoksa sadece cila yeterli olurmu?
Hasan KAPLAN

pasta cila? Empty
MesajKonu: Geri: pasta cila?   pasta cila? EmptyC.tesi Tem. 11, 2009 4:01 pm

valla çok farklı çeşitleri var..

Misal ben ilk boyacıda attırdım, pasta attı önce makine ile. sonra yıkmaya götürdük yıkadık. araba süper oldu..

Kendi aldığım bi pasta vardı.. Üzerinde kuruyunca bezle ovarak çıkarın yazıyordu.. Yıkamacı arkadaş, gerek yok abi yıkarız çıkar dedi.. bi yıkadı, araba hala kendine gelmedi boyası matlaştı.. daha beter oldu..

Arabanın boyasında belirgin fırça izleri çivik vs yoksa pasta atmana gerek yok. cilala geç..

Pasta atacaksan kendin uğraşma hiç, daha kötüde olabilir. 50 tl ye pasta cila yapıyorlar. Tanıdğın varsa daha ucuza yaptırırsın.
balikadaMali

balikadaMali

pasta cila? Empty
MesajKonu: Geri: pasta cila?   pasta cila? EmptyPtsi Tem. 13, 2009 10:58 am

elime pasta geçti tamponun bi kısmında denedim arabayı daha beter cizdim en kalın pastadanmış meğerse.

neyse bende boya katkılı cila aldım turtle wax siyah yanında cizik kapatıcı kalemde var 2-3 saatte bitirdim.

internetten araştırmışım iyiki nası yapıcağımı. parça parça yaptım çamurluk kapı tampon kaput tavan falan 10dk da kuruyo ve siliyosun eğer fazla bekletirsen sil sil gitmiyo cila Very Happy

bide boya katkılı olduğundan dolayı galiba pasta atmışım gibi kılca çiziklerimi kapattı derin taş sıçramasından dolayı olan darbeleride belli edilmicek dereceye getirdi memnun kaldım ama elle sildiğim için en son tavanı yaparken silemicek durumdaydı kollarım Sad

ben sitenin otoparkında yaptım bu işlemi elektrik prizi yoktu eğer prize ulaşabilcek arkadaşlar varsa 30ytl ye makine satılıyo alın güzelce silin arabanızı döne döne
dargure

pasta cila? Empty
MesajKonu: Geri: pasta cila?   pasta cila? EmptyÇarş. Tem. 15, 2009 8:36 am

Elimde daha önce aldığım teflon cila vardı. Kendim yaptım ama hiç beğenmedim. En kısa zamanda makinayla bi elden geçireceğim.

Bu arada sadece cila düşünenler turtle wax'ın teflon cilası var. Kesinlikle tavisye ederim. Fiyatı piyasadaki diğerlerinden biraz tuslu ama kalitesi ortada.
u3kagiTCi

u3kagiTCi

pasta cila? Empty
MesajKonu: Geri: pasta cila?   pasta cila? EmptyPaz Eyl. 27, 2009 12:53 pm

kesinlikle Turtle wax çok iyi bir cila ama pasta olarak sonax bence...denedik arkadaslarla bir de pasta&cila olarak sonax 'ın bir ürünü war yanlış hatırlamıyorsam pek iyi bi sonuç wermiyo cok uzun süreli de olmuyo..en güzeli pastayı ve cilayı ayrı ayrı atmak...pasta da sonax cilada turtle wax derim..

pasta cila?
1 sayfadaki 1 sayfası