www.corsatigra.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.corsatigra.net

Opel Tigra ve Corsa Severlerin Ortak Adresi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

corsa ve tigra için farklı emme manifoldu

+8
jackhal
Hasan KAPLAN
aslan87
TaneR
CorsaGSI
red_drag
serkangsi
KaaN
12 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
KaaN
Admin
KaaN

corsa ve tigra için farklı emme manifoldu Empty
MesajKonu: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyPaz Mart 29, 2009 9:16 pm

c16xe ve x16xe kodlu 1,6 opel motorlarına uyar .. ( 94 corsalarada uyuyor , alt manifoltta ufak bir oynama yapılarak)
şuan kendi aracımda kullanıyorum , 94 corsa egr kanalı olmayan alt manıfolduyla .. tamamen sorunsuz , performans olarakta motorun sağlık durumuna göre en az 8 en fazla 16 hp ye kadar artış sağlar , yazılım ile desteklerinirse 20 hp nin üstünde güç artışı olur ..

fiyat olarak 330 ytl yazıyorum .çok ufak bir pazarlık vardır , çünkü yapımı çok zahmetli ..

izmir içindeki arkadaşlara montajınıda bizzat kendim yaparım , gaz kelebeği temizliği ve egr iptalide benden olur ..

resim ekliyorum çok detaylı deil ama detayllı incelemek isteyen arkadaşlar benimle irtibata geçip inceleyebilir ..

corsa ve tigra için farklı emme manifoldu Dscf0415corsa ve tigra için farklı emme manifoldu Dscf0512
http://www.corsatigra.com
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyPaz Mart 29, 2009 9:21 pm

motoru pek sağlıklı olmayan bir tigrada yarattığı farkı anlatan bir video ..

tıklayınız
serkangsi

serkangsi

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptySalı Mart 31, 2009 6:23 pm

çok güzel parça kısmetse takıcaz benim araca
red_drag

red_drag

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptySalı Mart 31, 2009 7:21 pm

orjinal mantzelle arasında ne gibi bi fark var acaba parçanın sağlamlığı hakkında bilgi verirsen düşünüle bilir güzel bir parça
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyÇarş. Nis. 01, 2009 11:19 am

orjinal mantzel aliminyumun kalıba dökülmesinden ortaya çıkıyor , yani bi nevi seri üretim bir parça .. türkiyedede kalıbını alıp kopyalayıp satanlar var şuandada , ama rakamları biliyorsunuzdur .
bendede birkaç ay öncesine kadar mantzelden kalıp alınarak yapılmiş modeli vardı iki seneye yakın hem yazılımla hem yazılımsız kullandım , geçen aylarda ihtiyaç fazlası olduğundan sattım .. ancak 1 hafta gibi kısa bir sürede sattıkktan sonra bile çok arıyıp isteyen oldu , bazı arkadaşlarda çok pahalı diye yakındı .. sırf rakamı biraz daha aşağıya çekip daha çok insanın bu parçayı kullanabilmesi için böyle birsey yaptım .. şuan kendim kullanıyorum , gaz tepkilerine kadar döküm modeliyle aynı , hiçbir fark yok ..
malzeme olarakta yine mantzelde olduğu gibi ısı tutmayan aliminyum malzemeden yapıyorum , lazerle kesilmiş parçaları birleştiriyorum .. sadece yapımı 3 -4 gün sürüyor .. aöf sınavından sonra iki corsaya takıyorum , birisi izmirde , takmadan önce ve taktıktan sonra dynoya sokup sizinle paylaşıcam .
red_drag

red_drag

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyÇarş. Nis. 01, 2009 3:35 pm

hadi bakalım adminim tak parçayı koy videoları görelim bi parça neymiş ona göre talip olalım sonuçta ihtiyacımız olan bişi değilmmi? corsa ve tigra için farklı emme manifoldu 161249
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyÇarş. Nis. 01, 2009 9:10 pm

şuan burda bahsettiğimiz parça kendi aracımda takılı zaten , ama dynoya sokmak gibi bir şansım yok çünkü rodaj devresinde motor .. oyuzden başka bir corsada görmek istiyorum ne vericeğini . , kendi aracımın rodajı bitince onuda ölçtürücem onuda tekrardan paylaşırım sizinle
red_drag

red_drag

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyPerş. Nis. 02, 2009 12:57 pm

tamam emin olun sabırsızlıkla bekliyorum
CorsaGSI

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyPtsi Nis. 13, 2009 5:09 pm

KaaN demiş ki:
motoru pek sağlıklı olmayan bir tigrada yarattığı farkı anlatan bir video ..

tıklayınız

Senin arabanın nasıl gittiğini bilmeyenmi var Smile şaka bir yana kaan senin gibi şu arabalarla uğraşanınıda görmedim ben. Ne olursa olsun ustadan önce kaanı aradım hep sağolsun hep yardımcı oldu.

Bu arada gecen cuma sen eğer rodajda diye arkamızdan yavaş geldiysen hep öle yavaş gel Smile basmana gerek yok snn çünkü ayıldık timuçinle ikimizde Very Happy

Bu arada cuma söylediğin şeyler için seninle bir ara konuşalım Wink
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyPtsi Nis. 13, 2009 9:55 pm

evet malesef başka şeylerle uğraşmaktan yağı değiştiremedim , oyuzden gönül rahatlığıyla gazlayamıyorum + olarakta motorda bikaç gereksiz ağırlık yapan parçayı iptal edip boşta kalan vakum hortumlarını daha körlemediğimden tam gaz yemiyor , ama bu şekilde bile tatminkar oldu gibi , sende saşit oldun siz tek başınızasınız ben 3 kişi arkanızdan gazladığım halde ehr rollingde 3 viteste gaz kesmek zorunda kaldım üstünüze çıkmamak için corsa ve tigra için farklı emme manifoldu 57623
red_drag

red_drag

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptySalı Nis. 21, 2009 5:18 pm

ne oldu arkadaşlar manifold takıcaktınız merakla bekliyoruz demiştim. Yalan oldu sanırım
TaneR

TaneR

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptySalı Nis. 21, 2009 9:03 pm

Yok kardeş Şuan tigranın üzerinden takılı ve eski matzelin dökümünden farksız bi şekilde çalışıyor gayet başarılı yürüyor araç zaten bi sorun olması gibi bi ihtimal yok bu parçada zaten şudan takılmayı bekleyen 2 tane corsa var sırada nasipse onlara takılcak
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyPerş. Nis. 23, 2009 2:59 pm

red_drag demiş ki:
ne oldu arkadaşlar manifold takıcaktınız merakla bekliyoruz demiştim. Yalan oldu sanırım
manifol takma işi yalan olmadı , geçen haftalarda manifold takıcağım corsanın sahibi işsiz kalınca askıya almak zorunda kaldık ..

şuanda yıne forum uyemız corsagsi nıcklı arkadasımızın 94 corsa gsi ıyla uğraşıyoruz , manifoldu hazır takmadık daha ilk evel eksiklerini , arızalarını giderip orjinal halinde kazanacağımız gücü alıp öyle takıcağız .(enjektör , debimetre , oksijen sensörü ) bu eksikleriyle rollingde saxo vts den 2 boy geride yürüyor , amacım manifold takmadan saxo ile bir yürütüp manifoldla rahatça geçmek Wink Wink neyse kısa zamanda yeni videolarla ve resimlerle görüşmek üzere
CorsaGSI

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyCuma Nis. 24, 2009 11:55 am

KaaN demiş ki:
red_drag demiş ki:
manifol takma işi yalan olmadı , geçen haftalarda manifold takıcağım corsanın sahibi işsiz kalınca askıya almak zorunda kaldık ..

şuanda yıne forum uyemız corsagsi nıcklı arkadasımızın 94 corsa gsi ıyla uğraşıyoruz , manifoldu hazır takmadık daha ilk evel eksiklerini , arızalarını giderip orjinal halinde kazanacağımız gücü alıp öyle takıcağız .(enjektör , debimetre , oksijen sensörü ) bu eksikleriyle rollingde saxo vts den 2 boy geride yürüyor , amacım manifold takmadan saxo ile bir yürütüp manifoldla rahatça geçmek Wink Wink neyse kısa zamanda yeni videolarla ve resimlerle görüşmek üzere

buji kablolarını yazmayı unutmussun hehehe Very Happy bu işlemlerin ne kadar farkettiğini görmek isteyen arkadaşlar için hemde kendimizde anlayabilmek için hep aynı arabayla deneyerek tek tek değiştirerek video çekicez. En son manifold takıo bide öle çekicez sonrası allah kerim Smile
aslan87

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyCuma Nis. 24, 2009 9:44 pm

hacı oksijen sensoru mevcut benım bı arkadasta 3 kablolu olanı sen bak goruselim
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyC.tesi Nis. 25, 2009 7:02 pm

tamam aslanım msnden görüşürüz
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyPaz Mayıs 03, 2009 10:07 pm

evet arkadaşlar bu hafta içi iki farklı corsa gsi ımızı dynoya soktuk ..

biri 97 model ecotec dieri 94 model doch serisi

ikiside standart ve bakımsız araçlar , dyno ile beraber cihazada bağlandılar 97 de lamda sensörü tamamen çalışmıyordu , 94 de çalışan sensör neredeyse yoktu Smile

94 olan 113 hp ye 159 nm tork verdi
97 olan 110 hp ye 137 nm tork verdi

ikisininde dyno cıktısı ve videoları mevcut ama şimdi eklemiyorum bu hafta içi kendi arabamıda dynoya sokup onun çıktısla birlikte forumda DYNO SONUÇLARIMIZ diye bir başlık açıp oradan paylaşıcam .. şuanda iki corsada sensörleri bakımları yapılıp ve manifoltlanıp tekrar dynoya giricek .. gelişmeleri paylaşmak üzere
CorsaGSI

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyPtsi Mayıs 04, 2009 7:39 am

Arkadaşım bakımsız ve tüm sensörlerim bozuk diye niye reklam ediyon beni Smile gerçi bilmeyen mi var Smile dynoda ki videoları koysana hacı

KaaN demiş ki:
evet arkadaşlar bu hafta içi iki farklı corsa gsi ımızı dynoya soktuk ..

biri 97 model ecotec dieri 94 model doch serisi

ikiside standart ve bakımsız araçlar , dyno ile beraber cihazada bağlandılar 97 de lamda sensörü tamamen çalışmıyordu , 94 de çalışan sensör neredeyse yoktu Smile

94 olan 113 hp ye 159 nm tork verdi
97 olan 110 hp ye 137 nm tork verdi

ikisininde dyno cıktısı ve videoları mevcut ama şimdi eklemiyorum bu hafta içi kendi arabamıda dynoya sokup onun çıktısla birlikte forumda DYNO SONUÇLARIMIZ diye bir başlık açıp oradan paylaşıcam .. şuanda iki corsada sensörleri bakımları yapılıp ve manifoltlanıp tekrar dynoya giricek .. gelişmeleri paylaşmak üzere
Hasan KAPLAN

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyPtsi Mayıs 04, 2009 10:57 am

Yiğit sen sensörleri yeni değiştirmemişmiydin ? Ne çabuk mındar ettin Very Happy
CorsaGSI

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyPtsi Mayıs 04, 2009 11:00 am

Hasan KAPLAN demiş ki:
Yiğit sen sensörleri yeni değiştirmemişmiydin ? Ne çabuk mındar ettin Very Happy

la olm bah şimdi krank ve egzantirik sensörü değişmişti onlarda bi sorun yok zaten Smile

benzin pompamda pörtlemiş Very Happy
Hasan KAPLAN

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyPtsi Mayıs 04, 2009 11:04 am

Pörtler tabi pompan, Cuma geceleri otobana, cumartesi sabahı sanayiye Very Happy:D
CorsaGSI

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyPtsi Mayıs 04, 2009 11:06 am

hiç alakası yok tamammı Smile otobandan ben yazlıgıma gidiodum Smile :P cumartesi sabahtan değil öğleden sonra sanayi Smile

artık sanayiye gitmioz ama Very Happy sanayi gelio Very Happy

Hasan KAPLAN demiş ki:
Pörtler tabi pompan, Cuma geceleri otobana, cumartesi sabahı sanayiye Very Happy:D
Hasan KAPLAN

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptyPtsi Mayıs 04, 2009 11:19 am

Tamam. Very Happy Gitme zaten sanyiye felan.. bende töbe ettim. Dahada gitmem sanyiye Very Happy
jackhal

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptySalı Mayıs 05, 2009 8:48 am

benim gsi şu an bakım öncesi dyno da 112.5 hp çıktı kaan la manifoldu takıp tekrar dyno ya gircez tabi bakımını yaptıktan sonra bakalım ne olacak videolarını çekip koycaz meraklanmayın cheers
stylerelax_1160

stylerelax_1160

MesajKonu: Geri: corsa ve tigra için farklı emme manifoldu   corsa ve tigra için farklı emme manifoldu EmptySalı Mayıs 05, 2009 11:10 am

araçların manifoldlu fotolarınıda koysanız fena olmaz hani Smile olmazmı acaba Very Happy

corsa ve tigra için farklı emme manifoldu
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» CORSA GSİ c16xe emme manifoldu ve motor içi resterasyonu
» corsa b ve tigra için satılık parçalar
» corsa ve tigra için satılıklar .. altın değerinde ...
» corsa - tigra için , bobin , enjektör , buji kablosu ,gaz kelebeği,rolanti motoru , potansiyometre vsvsvs
» satılık 94 gsi orjinal plastik emme manifoldu temiz