www.corsatigra.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.corsatigra.net

Opel Tigra ve Corsa Severlerin Ortak Adresi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz

3 posters
YazarMesaj
volkanx6

tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz Empty
MesajKonu: tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz   tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 6:51 am

arkadaşlar siyah 2000 model bir opel tigra almaya karar verdim servisinde teste sokturdum çıkanlar bunlar lütfen anlayan arkadaşlar bunların maliyeti ne olur ve en önce hangisini yaptırmalıyım.

*tavan hariç komple boyalı
*herhangi bir arıza kodu yok
*motor yağ yakıyor, mavi duman atıyor
*abs-airbag bağlantısı kurulamadı
*klima soğutmuyor
birde arabanın fiyatı 10000 tl olacak acaba uygunmu?tavsiyeleriniz nelerdir.araba 125000 km dedir bu arabanın motoruna yağ yakmaması için ne yapmalıyım fiyat ne çıkar.değerli yorumlarınızı bekliyorum.
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz   tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 7:39 pm

klima soğutmuyorsa gazı yoktur , gaz yoksa ya sistemde yada komprresöründe kaçak vardır . borular bi şekide kaynak vs tamır olur , kopmresorun yada dıer elemanların tamırı yok ama , klıma radyatoru 700 tl cıvarlarında , kompresorude o cıvarlarda , gaz basma ıslemı 60 tl

motor yag yakıyor duman atıyorsa artık dumanı gorunur kıvama gelmısse komple rektefıe ıster buyuk ıhtımalle , pıston gomlek segman yatak yag pompası rektefıecı tamırcı derken 2 cıvarında bı para gıder komple motora , ama motorun ıcınden ne cıkacagına baglı belkı 700 le yırtarsın , yanı acılması lazm suan kapalı kutu kım ne dersse desın tahmın yurutur . 10 mılyar 2000 model bı tıgraya cok degıl tabı taklası falan yoksa .. suan 2000 model duzgun masrafsız bı tıgra benım gozumde 13 14 ü hakeder , asagı olanlar bu bahsettıın gıbı sorunlu arabalardır ıste bunu alırsın 3 harcarsız cıllop gıbı araban olur yada 13 u verır dırek saglam olanını alırsın Wink
http://www.corsatigra.com
volkanx6

MesajKonu: Geri: tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz   tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 9:00 pm

öncelikle değerli yorumların için sağol Kaan kardeş.aslında aracın sahibi 12800 istiyordu ama ben birar ısararla ve eksiklerini kendim yaparım dediğim için 10 bine aldım arabanın taklası yok tavanına baktırdım araba burda istersen bir göz at nasıl sence görünüş ve temizlik olarak.

En son volkanx6 tarafından Perş. Ocak 27, 2011 9:44 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz   tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz EmptyCuma Eyl. 17, 2010 9:59 pm

gayet güzel duruyor 10 lirayı fazlasıyla hakeder şuan zaten . hayırlsı olsun kardeşim kazasız belasız binersin inşallah
volkanx6

MesajKonu: Geri: tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz   tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz EmptyC.tesi Eyl. 18, 2010 5:00 am

sağolasın Kaan kardeş artık takıldığım yerler olursa bol bol sanan soracam inşallah kafanı ağrıtmam.malum ilk arabam daha.umarım beni yönlerdirirsin sıkıntı olursa.
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz   tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz EmptyC.tesi Eyl. 18, 2010 6:54 pm

vaktim oldukça cevaplarım kardeşim , tekrar hayırlırısı olsun
volkanx6

MesajKonu: Geri: tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz   tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz EmptyC.tesi Eyl. 18, 2010 10:16 pm

sağolasın Kaan kardeş araç bugün elime geçti gerçekten beklediğimden daha iyi temiz çıktı arabanın içi tamamen orjinal ve temiz dışıda öyle gerçekten çok hızlı araba dikkat etmek lazım.acaba bu kriko kapaklarından biri eksik plastik olan acaba bunu temin edebilecedğim bir yer varmı?
GUVENC

GUVENC

MesajKonu: Geri: tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz   tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz EmptyPaz Eyl. 19, 2010 11:22 am

Hayırlısı olsun volkan arkadaşım bendede 2000 model siyah tigra var,forumdan kardeş çıktı benimkine Very Happy hayırlısı olsun iyi günlerde kullanman dileğiyle.
volkanx6

MesajKonu: Geri: tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz   tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz EmptyPaz Eyl. 19, 2010 1:37 pm

araba gerçekten güzelmiş.güvenç kısaca bakımları nedir yani ne yapmam hakkında biraz bilgi verirmisin.bu benim daha ilk arabam.suyunun nerden konulacağını bile bilmiyorum.
GUVENC

GUVENC

MesajKonu: Geri: tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz   tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz EmptyPaz Eyl. 19, 2010 7:14 pm

Volkan genel bakımlar diğer arabalarla aynı 4 Yılda bir yada 60.000 km de trigerini değiştirirsin.Aracını genelde şehiri içinde kullanıyorsan ustalar 7-8 binde yağ değişimi öneriyorlar.Birde benzin pompası sorun yaratmasın istiyorsan benzini süzme kırmızıya girmeden ibre benzin al diye bilgi verdi ustam.Araştırmalarıma ve duyduklarıma göre en çok rastlanılan arıza egr valfi ve lambda sensörü.Bendede şuan lamda sensörü arızası var.arıza lambam yanıyor.usta biraz fazla yakar sadece dedi.yakıtta çok birşey hissettirmedi gideride sorunsuz.bir ara değiştiricem artık.yine aklına takılan olursa bildiğim kadarını aktarmaya çalışırım tekrar hayırlısı olsun kazasız belasız inş.

tigra alacam lütfen tavsiyeleriniz
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» tigra lpg
» tigra s93 AR
» tigra abs sorunu
» Tigra A - Cam Fitili
» tigra s93 -35 KLL 30-