www.corsatigra.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.corsatigra.net

Opel Tigra ve Corsa Severlerin Ortak Adresi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Tigramın sorunları ve ustalardan tecrübe paylaşım isteği...

2 posters
YazarMesaj
halil76

halil76

Tigramın sorunları ve ustalardan tecrübe paylaşım isteği... Empty
MesajKonu: Tigramın sorunları ve ustalardan tecrübe paylaşım isteği...   Tigramın sorunları ve ustalardan tecrübe paylaşım isteği... EmptyPtsi Tem. 19, 2010 8:56 am

Merhaba Arkadaşlar ;

Bilen bilir 98 model bir tigram var bir kaç sorunu ile ilgili tanışma bölümünde Kaan arkaşım fikirlerini söylemişti gerçi bir çözüme ulaşamadım, aşağıda bir kaç tane sorunum var bunları gidermek için neler yapılması laızm siz tecrubeli arkadaşların fikirlerini almak isterim.
Aracın Özellikleri
1,6 benzinli
abartı egzos takılmış (katalizör iptal edilmiş)
Ön yayları kesmişler

teşekkürler
halil birdal

- Aracımın yağ yaktığı söylendi : Tamircide bir kaç defa gaza bastılar son devire kadar çıkan dumana göre yağ yakıyor dediler, bazı forumlardada okuyorum ecotech motorlar üstten egsantrikli olduğundan, yağ eksiltmesi vs oluyormuş ve dumanı normal söylüyorlar, açıkcası anlamdım ne olduğunu.

- Kilometre gösterge sorunu : sabah ilk çalıştığında ve hava soğuk ise ibrelerim vs herşey normal çalışıyor, biraz ısındıktan sonra abs ışı yanıyor ve sadece hız göstergesi sıfıra düşüyor , ondan sonra gün boyu böyle anlamadım neden kaynaklandığını.

- ABS problemi : Aldığım günden beridir ABS çalışmıyor, tech makinasına soktuk hiçbir sorun göstermiyor, Kaan arkadaşımız sensörleri kontrol ettir dedi, ona bakacağım.

- Ön yaylar kesik : Herhangi bir çukura vs girdiğimde tak diye vuruyor, ama benim bildiğim bu sorun genelde amortisörde oluyor doğrumudur?

- Egzos ta her kafadan bir ses çıkıyor , aracın muayene zamanı geldi bana sölenen böle egzosla muayeneden gecemessin ve katalizör olmadan muayeneden yine gecmessin, karşıma çıkarttıkları masraf 700 tl ler civarında, sadece egzos değişse olmuyormu?

- Arabada Orjinal hava filitresi yok, bitane semaver gibi bişey koymuşlar huni gibi, bunun bir artısı veya eksisi varmıdır?

- Tarih saat göstergesi : bu alanda çalışmıyor haliyle teyb vs de gidik, ekran değişecekmiş, bu ekranlardan nerden bulunabilir? nette araştırdım ama yok hiç.

Sizce bu arabayı ne yapmayalım, bir grup bu araba ölmüş derecesinde kötüledi, bir gurup ise segman atılarak bu yağ yakma olaylarını halledilebileceğinden bahsetti, arabayı seviyorum veya sevmemesem bile bu hataları ile vermek bana vicdani olrak iyi görünmüyor, siz değerli ustaların fikirlerini bekliyorum.

saygılar selamlar....
KaaN
Admin
KaaN

Tigramın sorunları ve ustalardan tecrübe paylaşım isteği... Empty
MesajKonu: Geri: Tigramın sorunları ve ustalardan tecrübe paylaşım isteği...   Tigramın sorunları ve ustalardan tecrübe paylaşım isteği... EmptySalı Tem. 20, 2010 10:47 pm

merhaba kardeşim , daha evelde söylediğim gibi km sorunu ve abs birbirine bağlı olarak cıkıyor ortaya, buyuk ıtımallede sanzıman ustundekı hız okuyucudan kaynaklanıyor ,
egsoz konusunda yan sanayı dandık ufak susturucular var ondan alıp katalızor yerıne takarsan vızeden gecebılırsın , en fazla 50 lıran gıder ,

hava fılıtresı konusundada o hunı gıbı olan parcala vızeden gecemezsın orjınal fılıtresı olması gerekır vızede , ayrıca suankı fılıtre kırlı yada sıcak hava cekebılcek bıyerdeyse hem sarfıyatın artar , hem performansın duser ,
segman olayıda dogro olabılır segmanla kurtarabılırsın motorun durumuna gore ama yınede en asagı 500 masraf gıder eger cok duman atmıyorsa ve cok yag yakımıyorsa hıc elleme sana hcbı zararı olmaz ,
on yaylar cok kesıkse amortısorler derın cukurlarda vurur normaldır , on amortısorun takozlarını bıraz kısaltırsan az da olsa rahatlar , sorunun cozulmesı ıcın on amortısoru kısaltman gererkır subabı ve kovanıyla bırlıkte ..
ıstersen benı bı ara ara konusalım hepsı kolayca halledılebılcek sorunlar kafanı takma uc bes bencılın lafına galyanına gelme
http://www.corsatigra.com

Tigramın sorunları ve ustalardan tecrübe paylaşım isteği...
1 sayfadaki 1 sayfası