www.corsatigra.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.corsatigra.net

Opel Tigra ve Corsa Severlerin Ortak Adresi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Merhaba Arkadaşlar

3 posters
YazarMesaj
halil76

halil76

Merhaba Arkadaşlar Empty
MesajKonu: Merhaba Arkadaşlar   Merhaba Arkadaşlar EmptyÇarş. Haz. 30, 2010 8:36 am

Merhaba Arkadaşlar ,

İsmim Halil 34 yaşındayım yaklaşık 3 haftadır Tigra sahibiyim nette gezinirken buldum sizi umarım faydalı paylaşımlar ve arkadaşlıklar olur.
tesekkurler

Arabam :
1998 Opel Tigra x16xe
148 binde
Sarı
KaaN
Admin
KaaN

Merhaba Arkadaşlar Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba Arkadaşlar   Merhaba Arkadaşlar EmptyÇarş. Haz. 30, 2010 8:49 pm

aramıza hoşgeldiniz , tesadüf dün istanbuldaydık neresindensiniz istanbulun ?
http://www.corsatigra.com
halil76

halil76

Merhaba Arkadaşlar Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba Arkadaşlar   Merhaba Arkadaşlar EmptyPerş. Tem. 01, 2010 8:47 pm

İstanbul Beşiktaştayım keşke önceden tanışmış olsaydık misafir etmek isterdim sizi, istanbulda tigra fazla görmuyorum gerçi bugun benimkiside sağolsun yolda bırkatı beni bu rolanti sensörü arızası yuzunden kaza yaptıracaktı bana Sad servise verdim bakalım ne çıkacak umarım çok olmaz...
KaaN
Admin
KaaN

Merhaba Arkadaşlar Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba Arkadaşlar   Merhaba Arkadaşlar EmptyCuma Tem. 02, 2010 10:36 am

sağlık olsun kardeş , bidahakine inşallah. biz maslaga geldık bı tıgra vardı onu almaya gelmıstık alıp bıraz gezıp gerı donduk zaten fazla takılmadık .
rolantı motoruna nolmus yada nasıl bı sorun yarattıda tehlıkeye soktu sızı ?
halil76

halil76

Merhaba Arkadaşlar Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba Arkadaşlar   Merhaba Arkadaşlar EmptyCuma Tem. 02, 2010 10:40 am

Bugun tamire verdim, rolanti sensörü arızası olarak biliyordum ama manifolt hortumu patlamış haliyle 7bin devirde takılı kaldı, kelebekte kirlenmiş temizliği yapıldı ve hortum takıldı normale döndü, ama hala km göstergem çalışmıyor, ve stop etmeler yaşıyorum, ustaya göre sensörde problem yok bağlantılarda var diyor, çünkü tech makinesine göre arızalı gözükmemesine rağmen abs vs çalışmıyor, arabada bayagı bir hata mevcut yağ yakma vs gibi, kaldı başıma mecbur parça parça yaptırıcam. teşekkurler bu arada ilginize.
KaaN
Admin
KaaN

Merhaba Arkadaşlar Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba Arkadaşlar   Merhaba Arkadaşlar EmptyCuma Tem. 02, 2010 10:57 am

km göstergen ve abs aynı anda çalışmamaya başladıysa sorun ikisinide aynı anda teteikleyen bişeydir . tigrada km saatinin çalışmaması birçok sorunun başlangıcıdır . km saati çalışmadıında seyır halındeyken bosa atman durumnunda yavaslarken debırayaja basıp gazı bırakman durumunda bıle motor stop eder .cunku beyın motora verecegı rolantı devrını km saatınden baz alarak verır , km saatınden bılgı alamayınca araba duruyormus gıbı algılayıp rolantı motorunu alt sevıyeye cekerek rolantıyı asagı ceker bu stop ettırır .. ayrıca abs nın calısmamasıda km saatıne baglı olabılır . sımdı sırasıyla sunları kontrol et derım , sıgorta tablosunda gostergelerın ıkı yada uc tane sıgortası var onları tablodan bulup kontrol et , eger saglamsa cıhaza baglanıp tekerleklerde abs sensorlerını kontrol ettır hepsı okuyormu , onlarda saglamsa sanzımanın ustunde km saatı ıcın okuma gorevı yapan ufak elektonık bır parca var o calısıyormu ? km saatı sadece bunlar yuzunden calısmamazlık yapar .
halil76

halil76

Merhaba Arkadaşlar Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba Arkadaşlar   Merhaba Arkadaşlar EmptyCuma Tem. 02, 2010 11:42 am

Bilgilendirme için çok teşekkurler , km tablosuna bakıyorum bazı yerler boş tabloda neyin ne olduğunu gösteren birşeyle karşılaşmadım, dediklerinizi aynen uygulayacağım umarım ufak bir hatadır. tekrar tesekkurler...
halil76

halil76

Merhaba Arkadaşlar Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba Arkadaşlar   Merhaba Arkadaşlar EmptyCuma Tem. 02, 2010 12:08 pm

Tablo sigorta kapağındaymış Smile o bölüm sağlam gözüküyor ama bazı alanlar boş, abs vs baktım onlarda problem yok ama sigortalarda numarları çözemedim, 10-25-35 gibi numarlar var istediğimiz numara takılabiliyormu o boş yerlerede onları yerleştireyim. diğer dediğiniz yerlerede bakacağım.
Dogukan07

Dogukan07

Merhaba Arkadaşlar Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba Arkadaşlar   Merhaba Arkadaşlar EmptySalı Ağus. 10, 2010 6:33 am

arkadaşım bendede far motoru problemi var ön farlarım depo marka araçta 20 30 metre önümü göremiyorum far motorlarım çalışmıyo sigortaya baktım o tabloda olması gereken iki yerde boşluk var ustaya gösterdim boş olması normal dedi far motoruylamı alakası yoksa sigortada falanmı var acaba bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba Arkadaşlar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» merhaba arkadaşlar
» Merhaba Arkadaşlar.
» Merhaba Arkadaşlar
» S.A. ARKADAŞLAR
» S.A ARKADAŞLAR