www.corsatigra.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.corsatigra.net

Opel Tigra ve Corsa Severlerin Ortak Adresi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı?

3 posters
YazarMesaj
DRAGci

Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı? Empty
MesajKonu: Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı?   Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı? EmptyPaz Mayıs 09, 2010 8:10 am

arkadaşlar arabayı aldığım günden beri sürekli gözüme takılan bir konu var: arka lastikler neden dışarı bakıyor? neden pozitif kamber?
neden diğer tigralarda pozitif kamber yokken, benimkinde mevcut? aracın kazası olmadığına göre bunun fabrikasyon bir hata olduğuna kanaat getirdim. hem çirkin duruyor, hemde yol tutuşunu olumsuz etkilediğini düşünüyorum.

bugün lastiği ve fren sistemini söktüm. arkadasında4 vida vardı. alttaki 2 tanesine 2 mm lik pul taktım denemek için. sonuç ise göze oldukça hoş gelen bir kamber ayarı idi. fakat virajda yoltutuş adına faydalı olan negatif kamber lastiğin normalden daha çabuk aşınmasına sebep olduğu aşikar. 2 mm pul yerine 1 mm pul galiba en mantıklısı. ama bir yandan da düşünüyorum ki, bu görüntü çok hoşuma gitti.

tabii bu arada pul ile yapılan kamber ayarına şüphe ile bakanlar var doğal olarak. benim şahsi fikrim ise geniş yüzeyli pul ve iyice sıkılan vidalar ile bu iş ileride sorun çıkarmayacak yönünde.

sizin değerli fikirlerinizi de öğrenmek istiyorum. teşekkür ederim.

Not: 1. fotoğrafta gördüğünüz gibi 2 mm pul ile sol arka lastik negatif kamber oldu. 2. fotoğraf ise aracın standart kamberi.

https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc00280tr.jpg/

https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc00279vn.jpg/
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı?   Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı? EmptyPaz Mayıs 09, 2010 12:54 pm

Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı? Icon_wink bu yaptığını yurt dışında tornacıda hazırlanmıs pul deılde o ıkı cıvataya aynı anda gecen ve yuzeyı pul gıbı duz deılde camebrı acacagın yonde egımlı olan demır parcayla yapıyorlar . ben ılk defa oyle oldugunu gormustum . pul ıle acma fıkrı benımde aklıma gelmıstı ama 2 yada 3 mm lık pulları dedıım gıbı yuzeyıne hafıf bır egım vererek takmak geldı . bu yaptıgınlada bır sorun yasamazsın , sadece alttakı ıkı cıvatanın ılerkı zamanlarad bıkaç kere sıkııgını kontrol et yeter . 2 mm cokmu geldı dıe sormusun bence guzel durmus , yol tutusundada baya ıse yarar tıgrada suphesız . lastık asınma konusuna gelınce takma kafana , benım arabanın arka camber derecesı 1,3 cıvarı onler ıse 2,7 cıvarında yanı onler baya acık. bu sekılde 2 sene 175,50,15 lastık kullandım lastıkte bı sorunla karsılasmadm ınce yanak oldugu halde ..
ıkıncı foton acılmıyor
http://www.corsatigra.com
DRAGci

MesajKonu: Geri: Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı?   Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı? EmptyPaz Mayıs 09, 2010 12:58 pm

teşekkür ederim.

ben 2 mm yi söktüm yerine 1 mm taktım şimdi normal standart tigra gibi duruşu oldu. 2 mm nin görünüşü kimin hoşuna gitmezki Smile aslında 1 mm yi söküp tekrar 2 mi taksam, nasıl olsa arka lastiğin patinaj ihtimali yok. doğal olarak aşınmadan şikayet ettirmez diye düşünüyorum.
DRAGci

MesajKonu: Geri: Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı?   Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı? EmptyPaz Mayıs 09, 2010 1:00 pm

arka lastiğin fotosunu tekrar upload ettim.

Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı? Dsc00279vn
DRAGci

MesajKonu: Geri: Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı?   Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı? EmptyPtsi Mayıs 10, 2010 2:35 pm

kaan senin kamber açısını merak ettim. bir kaç fotoğraf paylaşır mısın?
capoera4215

capoera4215

MesajKonu: Geri: Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı?   Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı? EmptyPaz Ocak 02, 2011 10:13 pm

SLM ARKADASLAR BEN YENI KATILDIM ARANIZA. BENIM 98 TĞİRAM VAR
SAĞ ARKA TEKER DIŞARIDA YOLDA GIDERKEN BI SORUN PROBLEM YOK AMA CAMUR ATIYOR ARABANIN YANI USTU HER TARAII CAMUR OLUYOR BIRDE GORUNTUSUNU BOZUYOR BUNUN SEBEBI YUKARDAKILERDEN MI OLUYOR

Tigra Arka Lastik Kamber Ayarı, pul ile ayar yapmak mantıklı mı?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» on ve arka karlik
» 13" SATILIK SIFIR LASTİK
» 17jant+lastik 350tl ye düştü ACİL
» tigra lpg
» Tigra A - Cam Fitili