www.corsatigra.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.corsatigra.net

Opel Tigra ve Corsa Severlerin Ortak Adresi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma

2 posters
YazarMesaj
semihx

kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma Empty
MesajKonu: kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma   kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma EmptyPaz Eyl. 06, 2009 8:45 am

selam

x16xe motorlu tigra aracimin motor isindikca yag yakiyordu, motor daha önceki sahibinde hararet görmüs, silindir kapagi ve kapak contasi degistirilmisti, yeni conte ve kapaga ragmen yag yakma devem ediyordu, bende sekman atmak icin silindir kapagini acicaktim fakat saplamanin biri blogun icine kaynamis, acmak icin fazla zorlayincada motor blogu ve silindir kapaginin arasindan kirildi, yani kapagi bloktan ayirdigimda kirik vida bloga sifir ve vidayi tutabilecegim pay yoktu.

bizde vidanin capi genisliginde kisa bi boru parcasini vidanin üzerine dik sekilde koyduk ve vidanin kirilian kismini kaynatmaya basladik, kaynakla borunun icini doldurduk , borunun icinden kaynatmamizim sebebi, vida bloga sifir oldugu icin kaynagin bloga tasmamasiydi. kaynakla uzattigimiz vidanin üzerine tekrar ufak bi metal kaynatarak kirilan saplamayi yerinden cikardik.

kirilan saplama ve kilian kismin üzerine kaynatigimiz demir boru

kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma 05092009017l

buda kaynatma esnasinda.. aslinda kolay görülsede gerceken cok ince is, bu yüzden kaynak konusunda benden daha tecrübeli bi arkadas yapti.

kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma 16082009011

ayni sorunla karsilasan arkadaslar icin fikir vermesi acisindan yazmak istedim.

sonuc olarak; sekmanlari attim, kapagi 0,1 cm taslattim , tüm contalari ve piston kolu yataklarini yeniledim, trigeri degistirdim. silindirlerin komparasörleri ölctügümde 4 üde 16 bar komperasör verdi. ve nihayet marsa bastigimda hic nazlanmadan calisti.
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma   kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma EmptyPtsi Eyl. 07, 2009 10:20 pm

eline sağlık semih , güzel fikir , güzel çalışma .. nekadar km de nekadar yağ eksilteceini paylaşırsan seviniriz , fikir olur burdaki arkadaşlara
http://www.corsatigra.com
semihx

MesajKonu: Geri: kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma   kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma EmptySalı Eyl. 08, 2009 9:03 pm

kaan simdilik eksoz gazi temiz görünüyor, bitaz benzin kokusu var ama zamanla gecer tahmin ediyoum. hafta sonu kontrol edicem bakalim eksilme varmi.

birde bu rodaj nekaadar oluyor? kac km zorlamadan kullanicaz ?
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma   kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma EmptyPerş. Eyl. 10, 2009 8:58 am

semih ilk 1000 km hiç zorlamadan , ve çok ufak devirlere düşmeden 2000-2500 devir arası genelde sabit gazda kullan , 1000 kmde yağı değişip yüksek devirlere çıkmaya başla ama bunu tam gaz vererek yapma yavaş yavaş alıştıra alıştıra bas , 3000 km den sonrada açmaya yönelik istediğin gibi basabilirsin .. nede olsa sen gömlek yada yatakları değişmedin sadece segmanlar değişti , onların alışması normal rödaj kadar uzun sürmez .. benzin kokusu iiçin oksijen sensörünü değiştir derim , bendede koku vardı değiştim koku tamamıyle kesildi , ve farkedilir yakıt tasarrufu başladı ..
semihx

MesajKonu: Geri: kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma   kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma EmptyPerş. Eyl. 10, 2009 9:57 am

kaan , krank kolu yataklarini degistirdim, krank yataklarini acmadigim icin degistirmedim. ya bu 3000 km yi kim beklicek simdi, yok mu bunun kisa yolu ?
KaaN
Admin
KaaN

MesajKonu: Geri: kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma   kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma EmptyPerş. Eyl. 10, 2009 1:44 pm

malesef semih ama sen 1500 de basmaya başlasanda olur nasıl olsa fazla binmezsin satarsın Smile
semihx

MesajKonu: Geri: kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma   kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma EmptyPerş. Eyl. 10, 2009 8:40 pm

ögle olucak galiba , galaxy cikariyim elden, sira tigra ya gelicek. fiat coupe 20V turbo düsnüyorum , sögle uygun denk gelse alicam. iyice niyeti bozdum walla.

kirilmis silindir kapak saplamasi cikarma
1 sayfadaki 1 sayfası